Online matchmakingsessie voor Europese bibliotheken en cultuurorganisaties

8 september 2026, 14:00 - 16:00

Online

In een nieuw rapport The multiple roles of public libraries should be recognised and reinforced onderstreept de EU de cruciale rol van bibliotheken in onze samenleving. Bibliotheken dragen niet alleen bij aan leesbevordering en cultuurparticipatie, maar spelen ook een belangrijke rol in digitale inclusie, sociale cohesie, democratie en levenslang leren.

Samen met andere Creative Europe desken organiseert de Creative Europe Desk Vlaanderen daarom een Creative Europe webinar over de kansen die Europese samenwerking bibliotheken biedt. 

Deelnemen kan op twee manieren:

  1. Wie al een concreet projectidee heeft, kan dat pitchen aan potentiële Europese partners. Maximaal zeven voorstellen worden geselecteerd voor een live online presentatie. Ook niet-geselecteerde projectideeën kunnen, mits toestemming, worden opgenomen in een partnerdatabank, zodat andere organisaties contact kunnen opnemen.

  2. Daarnaast kan je ook deelnemen als observator. Zo ontdek je inspirerende projectideeën uit heel Europa, maak je kennis met mogelijke partners en krijg je meer inzicht in de mogelijkheden van Creative Europe.

Waarom deelnemen?

  • Leer meer over Creative Europe en andere financieringsmogelijkheden.

  • Ontmoet potentiële partners uit heel Europa.

  • Breid je internationale netwerk uit.

  • Versterk je consortium voor een toekomstige subsidieaanvraag.

  • Laat je inspireren door innovatieve projecten uit de bibliotheek-, boeken- en cultuursector.

Praktische info

  • Datum: dinsdag 8 september 2026

  • Tijd: 14.00 – 16.00 

  • Locatie: online

  • Wil je een projectidee indienen voor de pitchsessie? Deadline voor het indienen van een projectidee is 23 augustus 2026 via dit formulier.

Registreren

  • Meer informatie en registratie als observator via deze link