U heeft thema's geselecteerd om te volgen, maar deze worden niet opgeslagen zolang u niet bent ingelogd. Login of registreer om deze thema's te blijven volgen.

VLEVA breekt lans voor meer Europees debat

30 januari 2019 - door Grete Hellemans

2019 belooft een woelig politiek jaar te worden. Op 29 maart stapt of valt het Verenigd Koninkrijk uit de EU. De Frans-Duitse locomotief zoekt naar een tweede adem. En ondertussen blijven Hongarije en Polen op ramkoers met de EU.

Het lijkt wel alsof het Europese bouwwerk barst. Toch leggen we dit jaar een nieuw fundament voor Europa: op zondag 26 mei kiezen we een nieuw parlement en komen er nieuwe beleidsmakers aan het roer te staan.

Placeholder

Europese verkiezingen

Helaas dreigen deze verkiezingen ondergesneeuwd te raken door de Vlaamse en federale verkiezingen in België. Dat vinden we spijtig bij het Vlaams-Europees verbindingsagentschap (VLEVA vzw). Wij willen net Vlaanderen meer zichtbaar maken in Europa en het belang van Europa voor Vlaanderen in de verf zetten. 

Want, hoewel de afstand tot de burger groot is, Europa is geen ver-van-mijn-bed-show. De waarheid is zelfs dat de Europese Unie tot in ons bed reikt. Denk aan: klimaatmaatregelen, investeringen in schoolgebouwen, online shoppen ‘zonder grenzen’, lagere gsm-tarieven, productveiligheid en ga zo maar door. Het Europees Parlement en onze regionale/federale ministers in de Raad beslissen samen over deze wetten. Je bent dus maar beter goed geïnformeerd wanneer je naar de stembus trekt.
 
Hoeveel heb jij al gehoord over de inzet op Europees niveau? Toch bespreekt men daar heel wat belangrijke keuzes die ons leven beïnvloeden. De Vlaamse middenveldorganisaties en lokale overheden weten in elk geval wel waarop ze willen inzetten. En VLEVA helpt hen graag om die boodschap aan de man/vrouw te brengen.

Vlaamse middenveld gaat Europees

VLEVA zet zich elke dag in om de brug naar Europa te bouwen. We houden onze leden - het Vlaamse middenveld en lokale overheden - op de hoogte over Europese dossiers, subsidie- en netwerkmogelijkheden. De Europese Unie heeft onze leden veel te bieden én omgekeerd.
 
Het merendeel van de wetten, waaraan Vlaamse bedrijven en organisaties moeten voldoen, vindt zijn oorsprong in Europa. Het middenveld en de lokale overheden beseffen dat ze dus best aanwezig kunnen zijn in het debat als ze hun stem willen laten gelden. Ze engageren zich alsmaar vaker in Europese projecten en zetten beleidsmedewerkers specifiek in op Europa.

Bouwen aan Europa

De VLEVA-leden zien het belang en de meerwaarde van het Europese project dus wel. En verwachten van Vlaamse politici hetzelfde.
 
We roepen als VLEVA op om Europa een volwaardige plaats te geven in de debatten. Niet enkel in aanloop naar de verkiezingen. Ook wanneer, na de verkiezingsstrijd, over concrete EU-dossiers wordt beslist. Zelfs tussen pot en pint moet er gepraat worden over het Europa dat we samen willen bouwen. Het werk van onze Europarlementariërs is belangrijk. Ze moeten de waardering krijgen die ze verdienen wanneer ze onze Vlaamse belangen verdedigen op het Europese niveau.

Op 26 mei 2019 is het aan jou. Aan welk Europa wil jij bouwen? Maak werk van jouw Europese prioriteiten, ze zijn belangrijk!

Wil je ondertussen weten waar de Europese prioriteiten van het Vlaamse middenveld liggen? Ontdek ze in het VLEVA-memorandum 'Bouwen aan Europa'.

Dinsdag 29/1 gingen de VLEVA-leden in debat met enkele Vlaams-Europese kopstukken. Het verslag lees je op de eventpagina.

Maak een account aan

Volg ons